Katarína Mokránová

Katarína Mokránová

Katarína Mokránová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

  • História, Filozofia, Religionistika/ Náboženstvo
  • Archeológia, Klasické štúdiá, Teológia, Politická geografia
  • Cudzie jazyky, literatúra
  • Vzdelávanie

Katka je študentkou archeológie a starovekých civilizácií na Durham University. Po dvoch periodicky odlišných vykopávkach (rímske a prehistorické) sa vo svojom akademickom živote momentálne sústreďuje na neskoro Byzantské a skoro Islamské obdobie Blízkeho Východu, presnejšie na vzťah pohrebných praktík, náboženstva a identity. Popri univerzite taktiež tútoruje študentov britskej Sixth form a pomáha im s prípravou na ich A-levels.

Moje aktivity:

Rada si svoje štúdium mimo iného obohacujem rôznymi extra aktivitami ako napríklad štúdiom teológie, arabčiny, japončiny, klasických štúdií a dobrovoľníčením pre ReFuse organizáciu využívajúcu jedlo, ktoré by bolo inak vyhodené do koša. Som taktiež dlhoročnou členkou šachového krúžku, organizátorkou Poetry Session, milovníčkou filmov a alternatívneho cestovania. Rovnako sa angažujem ako organizátorka, a teraz aj lektorka, v Letnej Akadémii Discover.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Ľudská interakcia je jedným z najlacnejších pohonným hmôt (žiadna environmentálna deštrukcia nie je potrebné na jej ťažbu), a predsa nás posúva dopredu najúčinnejšie a najvýznamnejšie. Ja vďačím za to kým som ľuďom, ktorí mi skrížili cestu alebo na moment, alebo na dlhšie. Často jediná diskusia stačila na to, aby som sršala motiváciou. Často jediné slovo bolo tým správnym ukazovateľom cesty. Pre svojho menteeho nechcem byť iba ukazovateľom, ale skôr tým, kto poskytuje možnosti, iné (alebo aj rovnaké) náhľady v rámci diskusií, a skúsenosti zabalené do darčekového balenia vo forme zážitkov. Taktiež mám svojský zmysel pre humor.

©2017 Leaf

Log in with your credentials

Forgot your details?