Kristína Uličná

Kristína Uličná

Kristína Uličná

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

  • biomedical science, molecular genetics, pharmacology
  • biotechnology & biopharmaceutical industry
  • vedecký výskum na akademickej pôde (biológia a medicína)

 

Po ôsmich rokoch na malom krompašskom gymnáziu sa Kristína rozhodla odísť za štúdiom biomedicíny na londýnsku King’s College, kde sa už dva roky zameriava na kombináciu farmakológie a molekulárnej genetiky. V súčasnosti pracuje v rámci svojho bakalárskeho štúdia v biotechnologickej firme Crescendo Biologics v Cambridge, kde sa venuje vlastnému projektu s cieľom vyvinúť novodobé imunoglobubínové fragmenty na liečbu rakoviny. Popri univerzite sa jej už podarilo vyskúšať si prácu v laboratóriu na MIT v Bostone, či letné stážovanie v Cancer Research UK.

Moje aktivity:

Mám schopnosť rýchlo sa namotivovať na takmer všetko, na čom momentálne pracujem. Výnimkou nie je ani veda, v ktorej sa snažím excelovať a získavať čo najviac skúseností. Ešte na strednej škole som sa venovala výskumu rakoviny v spolupráci s UPJŠ v Košiciach, ktorý som prezentovala aj na stredoškolskej medzinárodnej súťaži v Los Angeles. Popri tom sa mi podarilo získať štipendium na biologický camp na Johns Hopkins University v Spojených štátoch, ale aj Global Scholars Programu na African Leadership Academy v Johannesburgu. Taktiež som okúsila atmosféru prvého LEAF Summer Leadership campu a v súčasnosti sa snažím udržiavať kontakt so Slovenskom prostredníctvom projektu LEAF Award, kde pôsobím ako členka poroty.

 

 

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

V prvom rade si hľadám dobrého kamaráta/ku, s ktorým sa môžem zasmiať, posťažovať, a zmysluplne diskutovať o zákulisí (nielen) vedeckého života. Budem sa úprimne tešiť, ak niekoho inšpirujem k tomu, do čoho všetkého sa v oblasti biológie, vedy a výskumu dá namočiť nos mimo stredoškolskej lavice. Veľmi (veľmi!) rada spím a skoro nikdy neodpisujem na správy – ale ty budeš výnimka :-)

©2017 Leaf

Log in with your credentials

Forgot your details?