Mentori

Vyberte kategóriu

Silvia Cochová

Silvia Cochová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Environmentálna  výchova, ekológia krajiny a ochrana prírody
 • Práca v treťom sektore, dobrovoľníctvo,  neformálne a zážitkové vzdelávanie ako lektorka
 • Orientácia v remeselných a výtvarných technikách , tanec

Silvia vyštudovala jednoodborovú environmentálnu výchovu a postgraduálne štúdium z ochrany biodiverzity ukončila na Technickej univerzite vo Zvolene. Po doktoráte ešte zostala na Fakulte ekológie a environmentalistiky ako vysokoškolský pedagóg, ale nakoniec sa po materskej dovolenke rozhodla pôsobiť mimo akademickej pôdy.  V súčasnosti pracuje v  Centre dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, kde úročí svoje roky skúseností  a dobrovoľníckej práce pre Slovenský skauting  (6 rokov na národnej úrovni  – správna rada, vzdelávanie a i.), ale aj pre iné organizácie z tretieho sektora.

Moje aktivity:

Aktivít je mnoho a veľkou výzvou pre  mňa je venovať  sa aspoň jednej poriadne. Milujem jar a záhradkárčenie. Vzácne sú pre mňa aj potulky krajinou po neznámych chodníčkoch s celou rodinou. Nebýva ich veľa,  preto majú pre mňa najsilnejší náboj. Celú strednú a vysokú som tancovala (country, clogging  a nakoniec írske tance) preto tancujem rada a veľa  a nemusí to byť v spomínanom štýle.  Viem hrať na husle a ovládam niekoľko techník z ľudových remesiel. Rada počúvam jazz (hlavne popri práci) a filmovú hudbu. A keď vyjde čas, tak rada iba tak som. Momentálne ma oslovujú témy cnostného líderstva, strategického plánovania, nastavovania hraníc vo výchove (to tie moje deti :) a v rámci práce aj profesionálne dobrovoľníctvo a dobrovoľníctvo seniorov.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Som hlboko presvedčená, že keď človek začne načúvať svojmu smerovaniu a dokáže na tejto ceste využiť všetky talenty, ktoré mu do vienka boli dané, udejú sa mu v živote neuveriteľné veci. A dobrovoľníctvo je tá najlepšia forma, ako si overiť, či som na tej správnej ceste. Teším sa všetkým, čo hľadajú a nachádzajú.  A ak v tom viem byť čo len trošku nápomocná, rada to urobím. Uprednostňujem osobné stretnutie, najlepšie v Banskej Bystrici. Ale nebránim sa ani Skype. Príležitostne viem aj vycestovať.

Viac o mne

Zavrieť

Natália Volentová

Natália Volentová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Ekonómia, podnikanie, start-upy
 • Efektívne metódy pri učení
 • Neziskový sektor, marketing
 • Tanec
Natália študuje na viedenskej Wirtschaftuni ekonómiu a pracuje na start-upe, ktorého cieľom je vytvoriť ideálne podmienky pre prácu v kancelárii. Počas štúdia na strednej škole, na Gymnáziu Jura Hronca, stážovala v neziskovke PDCS, kde viedla projekt Čítame spolu, v organizácii AZU organizovala sériu soft-skills workshopov pre mladých a stážovala na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Moje aktivity:

Natália rada skúša nové veci ale najviac sa vidí v sociálnom podnikaní.  Mala možnosť byť na Global Scholars Programe na African Leadership Academy v Johannesburgu a strávila nezabudnuteľné leto na LEAF Summer Leadership Campe.
Veľmi ju tiež zaujíma, ako funguje mozog a pamäť pri učení, a ako mu jeho prácu napr. aj pri učení jazykov uľahčiť. A ešte niečo – miluje tanec.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Drahý mentee, už sa na teba veľmi teším. Či budeme preberať, prečo sú ceny ropy nízke, alebo kam na výšku či stáž, hlave dúfam, že strávime spolu super čas, pri ktorom sa obe/obaja niečo od seba naučíme.

Viac o mne

Zavrieť

Pavel Sibyla

Pavel Sibyla

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Žurnalistika a literárna tvorba
 • Manažment
 • História a politika

Po stavebnej priemyslovke vyštudoval históriu na Trnavskej univerzite. Šesť rokov bol reportérom v týždenníku TREND, písal stĺpčeky do denníka SME. Založil internetový magazín MONO, za reportáž v ňom uverejnenú získal v roku 2014 Novinársku cenu Nadácie otvorenej spoločnosti. Necelý rok viedol odbor vnútornej politiky v Kancelárii prezidenta SR Andreja Kisku. Je autorom dvoch prozaických kníh – Coffee stories a Niečo o orchideách (obe 2009). Od leta 2015 je výkonným riaditeľom Nadácie Zastavme korupciu.

Moje aktivity:

Popri práci píšem raz za mesiac komentár do Denníka N, športujem a cestujem.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Som na seba náročný a nevedomky vysoké nároky prenášam aj na ostatných. Ale, kto sa bojí, nesmie ísť do lesa, kto sa nebojí, nájde v sebe skryté poklady.

Viac o mne

Zavrieť

Miroslava Dudášová

Miroslava Dudášová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Médiá
 • Umenie, komunikácia, fotografia
 • Projektový manažment
 • Neformálne vzdelávanie

Mirka vyštudovala žurnalistiku na UKF v Nitre. Už počas štúdia sa podieľala na vzniku a rozvoji mládežníckych združení v trnavskom kraji. Svoj magisterský titul si dokončuje na UCM v Trnave, kde sa venuje masmediálnej komunikácii a fotografii. Aktuálne je aj súčasťou tímu LEAF Award, v ktorom sa venuje makoviciam vo veku 10-16 rokov.

Moje aktivity:

Okrem formálneho vzdelávania sa venuje aj neformálnym tréningom ako trénerka či účastníčka európskych školení. Popri štúdiu médií venuje svoj (ne)voľný čas organizovaniu komunitných akcií v rodnej Seredi, kde spolu s ďalšími dobrovoľníkmi otvorila komunitné centrum pre vzdelávanie, zábavu a poradenstvo PRIESTOR. Tretiemu sektoru sa venovala aj v Rade mládeži Trnavského kraja či v Trnavskom dobrovoľníckom centre. Ako správny workholik miluje silné espresso, ktoré večer vymení za bielu Pálavu.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Milujem síce kávu, víno a makové slíže, ale radšej ako o gastronómii sa pobavím o tom, ako môžu mladí ľudia zmeniť život na Slovensku či v zahraničí. Okrem napĺňania Tvojich vízií a plánov sa, hádam, aj dobre zasmejeme a podebatíme (aj o nesmrteľnosti chrústa). A ozaj, verím v online komunikáciu, ale nič nenahradí osobné stretko (pri káve, samozrejme!).

Viac o mne

Zavrieť

Alžbeta Vrzgula

Alžbeta Vrzgula

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Divadlo: dejiny divadla, divadlo 20. storočia, divadelná réžia, dramatická tvorba
 • Umenie: základy filmu, dejiny výtvarného umenia, literatúra
 • Cudzie jazyky (francúzština, angličtina)
 • Organizácia podujatí, marketing

Alžbeta je študentkou piateho ročníka na Divadelnej fakulte VŠMU. Štúdium v Bratislave dopĺňala o študijné pobyty (Česká republika, Francúzsko) aj praktické stáže ako asistentka réžie (div. Aréna, SND).

Moje aktivity:

Popri štúdiu a stážach Alžbeta realizovala aj vlastné inscenácie a divadelné projekty z časti na pôde škôl, z časti samostatne, v ktorých najzaujímavejším momentom pre ňu bol dotyk pôvodného textu s autorským vstupom alebo nedramatickým textom. Organizovala čítania súčasnych textov a autorsky a režijne pripravila dve samostatné incenácie v Štúdiu 12 v Bratislave.

So spolužiakmi založila združenie Uhol_92, v ktorom chcú ďalej tvorivo reflektovať svoje generačné pohľady a témy. Pracuje pre vydavateľstvo a bratislavské kníhkupectvo Artforum, pôsobí ako booking assistant a koordinátorka pre divadelnú časť programu festivalu Pohoda.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Skúsenosť je neprenosná, no pokus o jej komunikáciu stojí za to. Mám rada aktívne a otvorene premýšľajúcich ľudí a sama sa snažím takou byť. Pred vyhraneným hejtom uprednostňujem analytické myslenie, odstup a pokoru.

Viac o mne

Zavrieť

Matúš Velický

Matúš Velický

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Medicína, Farmácia
 • Cudzie jazyky, literatúra
V súčastnosti dokončujem štúdium Všeobecného lekárstva na 3. LF Karlovej Univerzity v Prahe. Počas štúdia som mal možnosť spoznať aj zdravotné systémy okolitých krajín či už počas semestrového štúdia na LMU v Mníchove alebo viacerých klinických stáží v Rakúsku a Nemecku. Po dokončení štúdia by som rád pokračoval vo vzdelávaní v odbore neurológia.

Moje aktivity:

Vo voľnom čase sa rád venujem športu a jazykom, aktivitám, ktorým som sa ešte na strednej škole či už na Slovensku alebo v USA venoval aj súťažne. Rád sa učím nové veci a ak je pri tom možnosť spoznať aj nových ľudí alebo nové krajiny, nikdy neodmietnem.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Vďaka internetu som elektronicky zastihnuteľný skoro stále a ak mi to práca umožní, tak veľmi rád spoznám mentee-ho aj osobne.

Viac o mne

Zavrieť

Michal Szabados

Michal Szabados

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Matematika, Výskum
 • IT, Programovanie
 • Stážovanie v IT firmách

Michal vyštudoval matematiku na Univerzite Karlovej v Prahe a momentálne dokončuje doktorát z matematiky na univerzite v Turku vo Fínsku. Počas štúdia absolvoval stáže v Silicon Valley vo firmách Facebook a Google, a taktiež aj v startupe. Momentálne pracuje v mladom technologickom startupe v Londýne.

Moje aktivity:

V súčasnosti ma vyťažuje práca a dokončovanie PhD, počas štúdia som organizoval korešpondenčné semináre a súťaž Náboj, ktorá sa rozrástla zo Slovenska a Česka na celú strednú Európu. Vo voľnom čase si rád zaleziem na stene alebo pozriem dobrý film.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Veľmi rád sa podelím so svojimi skúsenosťami. Môžem byť nápomocný napríklad ak máš technické zameranie a rozmýšľaš nad tým, či ísť pracovať alebo študovať, alebo ako si vybrať zahraničnú školu.

Viac o mne

Zavrieť

Katarína Mokránová

Katarína Mokránová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • História, Filozofia, Religionistika/ Náboženstvo
 • Archeológia, Klasické štúdiá, Teológia, Politická geografia
 • Cudzie jazyky, literatúra
 • Vzdelávanie

Katka je študentkou archeológie a starovekých civilizácií na Durham University. Po dvoch periodicky odlišných vykopávkach (rímske a prehistorické) sa vo svojom akademickom živote momentálne sústreďuje na neskoro Byzantské a skoro Islamské obdobie Blízkeho Východu, presnejšie na vzťah pohrebných praktík, náboženstva a identity. Popri univerzite taktiež tútoruje študentov britskej Sixth form a pomáha im s prípravou na ich A-levels.

Moje aktivity:

Katka si svoje štúdium mimo iného obohacovala rôznymi extra aktivitami ako napríklad štúdiom teológie, arabčiny, japončiny, klasických štúdií a dobrovoľníčením pre ReFuse organizáciu využívajúcu jedlo, ktoré by bolo inak vyhodené do koša. Katka je taktiež dlhoročnou členkou šachového krúžku, organizátorkou Poetry Session, milovníčkou filmov a alternatívneho cestovania. Rovnako sa angažuje ako organizátorka, a teraz aj lektorka, v Letnej Akadémii Discover.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Ľudská interakcia je jedným z najlacnejších pohonným hmôt (žiadna environmentálna deštrukcia nie je potrebné na jej ťažbu), a predsa nás posúva dopredu najúčinnejšie a najvýznamnejšie. Ja vďačím za to kým som ľuďom, ktorí mi skrížili cestu alebo na moment, alebo na dlhšie. Často jediná diskusia stačila na to, aby som sršala motiváciou. Často jediné slovo bolo tým správnym ukazovateľom cesty. Pre svojho menteeho nechcem byť iba ukazovateľom, ale skôr tým, kto poskytuje možnosti, iné (alebo aj rovnaké) náhľady v rámci diskusií, a skúsenosti zabalené do darčekového balenia vo forme zážitkov. Taktiež mám svojský zmysel pre humor.

Viac o mne

Zavrieť

Tom Hubocan

Tom Hubocan

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Inžinierstvo
 • Ropa, Plyn, Energetika
 • Výskum

Tom vyštudoval chemické inžinierstvo na University of Toronto, kde sa behom štúdia venoval výskumu biotechnológií a dechtových pieskov. Už počas štúdia pracoval v rafinérií ropnej spoločnosti ExxonMobil, kde mal na starosti projekty spojené s kontrolou procesov a procesným inžinierstvom. Momentálne pracuje pre energetickú spoločnosť Shell v severnej časti Alberty, kde ako prevádzkový inžinier dohliada na ťažbu ropy a zemného plynu.

 

Moje aktivity:

Som dobrodruh a milujem cestovanie. Láka má spoznávať neobykle časti sveta, nových ľudí a kultúry. Vo voľnom čase ma môžeš nájsť na hrebeňoch v Rocky Mountains, v práci zase v tundre v 30-stupňových mrazoch alebo v najväčších mestách Severnej Ameriky. Taktiež sa veľmi rád lyžujem, pretekám na motokárach a behám.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Naša komunikácia bude prebiehať online, pokiaľ by som zrovna nebol na návšteve Európy. Veľmi rád by som ti ukázal, aké možnosti môže poskytnúť štúdium a kariéra v oblastiach, ktoré by ťa možno prirodzene nenapadli. Dúfam, sa nebojíš vyjsť zo svojej „zóny komfortu“. Chcel by som podporiť tvoju zvedavosť, a ukázať ti, že sa dá uspieť a byť šťastný aj ďaleko od domova, rodiny a vecí, na ktoré bol človek zvyknutý.

Viac o mne

Zavrieť

Andrej Svorenčík

Andrej Svorenčík

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Ekonómia, hospodárska politika
 • Matematika a fyzika, prírodné vedy, výskum
 • História

Andrej po stredoškolských stúdiách na Gamči vyštudoval v Bratislave, teoretickú fyziku (matfyz UK) a ekonomickú teóriu a žurnalistiku (Ekonomická univerzita). Počas týchto štúdií absolvoval pobyty v Tampere, Rotterdame a Prahe a bol členom Výberového vzdelávacieho spolku (dnes BISLA). Následne študoval spoločenské vedy na Kalifornskom technologickom inštitúte v Pasadene a doktorát z ekonómie dokončil na Univerzite v Utrechte. Momentálne pôsobí na Univerzite v Mannheime, kde manažuje mieste laboratórium experimentálnej ekonómie.

Moje aktivity:

Popri výskume sa venujem písaniu článkov do slovenských novín na ekonomické, hospodárske, historické a spoločenské témy. Prostredníctvom Slovenskej ekonomickej spoločnosti pracujem na zlepšovaní ekonomického výskumu na Slovensku a popularizácií ekonómie. V nemalej miere sa takisto zaoberám projektom hodnota za peniaze v slovenskej verejnej politike.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Počas mojich štúdií som mal šťastie na viacero výborných učiteľov a mentorov. Teším sa, že tieto skúsenosti môžem posunúť ďalej.

Viac o mne

Zavrieť

Martin Milenovský

Martin Milenovský

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Business, Consulting, Podnikanie
 • Ekonómia, Financie, Bankovníctvo
 • Automobilový priemysel
 • Šport

Martin vyštudoval ekonómiu a financie na Univerzite Karlovej v Prahe a management na University of Cambridge. Okrem toho študoval aj teoretickú ekonómiu v Nemecku na Universität Mannheim. V súčasnosti sa venuje manažérskemu poradenstvu pre globálneho lídra v tejto oblasti, McKinsey & Company, kde dosiaľ radil klientom z oblasti automobilového, finančného a energetického priemyslu v rôznych krajinách naprieč Európou. Pred tým pracoval v iných poradenských firmách ako aj pre profesionálny futbalový klub na Slovensku. Práve futbal a šport je jeho najväčšou voľnočasovou záľubou.

 

Moje aktivity:

V minulosti som pracoval aj pre študentskú organizáciu 180 Degrees Consulting, ktorá sa zameriava na pro-bono poradenstvo. Aktívne sa zaujímam o šport aj z ekonomicko-komerčného hľadiska – publikoval som môj výskum o vplyve peňazí na športové výsledky a vo voľnom čase som pomáhal pripraviť marketingovú stratégiu pre prvoligový futbalový klub na Slovensku.

 

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Som zvedavý človek, ktorý si veľmi rád rozširuje obzory. Očakávam teda, že sa budem môcť učiť a inšpirovať aj ja od teba. Mám veľmi dobrý prehľad o možnostiach štúdia v zahraničí, nielen vo svojom obore a veľmi rád ti pomôžem vybrať tú správnu cestu za tvojimi cieľmi.

 

Viac o mne

Zavrieť

Žofia Šuleková

Žofia Šuleková

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Právo
 • Ekonómia, Financie a Bankovníctvo
 • Vzdelávanie

Žofia vyštudovala právo v Košiciach. Počas štúdia absolvovala viaceré študijné a výskumné pobyty v Taliansku, Švajčiarsku a Nemecku. Po doktorandskom štúdiu absolvovala jednoročný program zameraný na právo obchodných spoločností na University of Cambridge. Zo zahraničia sa rozhodla vrátiť na Slovensko a v súčasnosti pôsobí na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde sa venuje obchodnému a korporačnému právu.

Moje aktivity:

Vďaka pôsobeniu vo folklórnom súbore som už od útleho detstva mala možnosť podieľať sa na šírení slovenského ľudového umenia nielen doma, ale aj v zahraničí. Som zanietený šofér historických veteránov (VW Beetle z roku 1964 ma každý deň odvezie do práce), veľmi rada cestujem a obdivujem rôzne typy umenia a kultúry. Kedysi som sa venovala kombinácii tém práva, medicíny a etiky, o ktorých si vždy rada podebatujem.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Mám rada kreatívnosť a originálnosť. Každý je jedinečný a preto sa neboj ukázať čo je v Tebe.  Teším sa na spoluprácu.

Viac o mne

Zavrieť

Peter Janiga

Peter Janiga

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Právo, pro-bono poradenstvo
 • Súkromný sektor, poisťovníctvo a poradenstvo
 • Neziskový sektor, dobrovoľníctvo

Peťo vyštudoval právo v Trnave a postgraduálne medzinárodné vzťahy na Univerzite Komenského. Pracuje ako firemný právnik v globálnej poisťovacej spoločnosti. Má skúsenosti z viacerých oblastí súkromného sektora (poradenstvo, finančné služby), aj z neziskových organizácií. Radosťou a oporou je mu manželka a malá dcérka, učí sa byť otcom.

Moje aktivity:

Ako tínedžer som mal vlastnú kapelu, skladal piesne, organizoval koncerty. Počas výšky som stážoval v advokácii, na ministerstve, prokuratúre alebo mestskom úrade. Erasmus pobyt som absolvoval v Španielsku, a potom strávil rok v Luxembursku štúdiom troch jazykov a prácou (au-pair). Ostatné roky pomáham v oblasti pro-bono právneho poradenstva pre neziskový sektor (napr. The Duke of Edinburgh’s International Award). Patrónujem dobrovoľnícke príležitostí pre LEAF. Pokúšam sa rozumieť vizuálnemu umeniu, hrávam v kostolnom zbore, pestujem rastliny, varím, cestujem, čítam, dumem – a to všetko aj ne/úspešne.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Rád spoznávam a pomáham. Teším sa na naše stretnutia – či už osobne (v Bratislave) alebo cez Skype.

Viac o mne

Zavrieť

Kristína Uličná

Kristína Uličná

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • biomedical science, molecular genetics, pharmacology
 • biotechnology & biopharmaceutical industry
 • vedecký výskum na akademickej pôde (biológia a medicína)

 

Po ôsmich rokoch na malom krompašskom gymnáziu sa Kristína rozhodla odísť za štúdiom biomedicíny na londýnsku King’s College, kde sa už dva roky zameriava na kombináciu farmakológie a molekulárnej genetiky. V súčasnosti pracuje v rámci svojho bakalárskeho štúdia v biotechnologickej firme Crescendo Biologics v Cambridge, kde sa venuje vlastnému projektu s cieľom vyvinúť novodobé imunoglobubínové fragmenty na liečbu rakoviny. Popri univerzite sa jej už podarilo vyskúšať si prácu v laboratóriu na MIT v Bostone, či letné stážovanie v Cancer Research UK.

Moje aktivity:

Kristína má schopnosť rýchlo sa namotivovať na takmer všetko, na čom momentálne pracuje. Výnimkou nie je ani veda, v ktorej sa snaží excelovať a získavať čo najviac skúseností. Ešte na strednej škole sa venovala výskumu rakoviny v spolupráci s UPJŠ v Košiciach, ktorý prezentovala aj na stredoškolskej medzinárodnej súťaži v Los Angeles. Popri tom sa jej podarilo získať štipendium na biologický camp na Johns Hopkins University v Spojených štátoch, ale aj Global Scholars Programu na African Leadership Academy v Johannesburgu. Taktiež okúsila atmosféru prvého LEAF Summer Leadership campu a v súčasnosti sa snaží udržiavať kontakt so Slovenskom prostredníctvom projektu LEAF Award, kde pôsobí ako členka poroty.

 

 

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

V prvom rade si hľadám dobrého kamaráta/ku, s ktorým sa môžem zasmiať, posťažovať, a zmysluplne diskutovať o zákulisí (nielen) vedeckého života. Budem sa úprimne tešiť, ak niekoho inšpirujem k tomu, do čoho všetkého sa v oblasti biológie, vedy a výskumu dá namočiť nos mimo stredoškolskej lavice. Veľmi (veľmi!) rada spím a skoro nikdy neodpisujem na správy – ale ty budeš výnimka :-)

Viac o mne

Zavrieť

Tomáš Kubica

Tomáš Kubica

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Financie / Investovanie
 • Technológie
 • Vzdelávanie

Momentálne bývam v Silicon Valley, kde pracujem v investičnej firme KKR, kde sa venujem investovaniu do technologických firiem v USA. Moju kariéru som začal v konzultačnej firme McKinsey & Čo v Prahe a investičnej banke Goldman Sachs v Londýne.

Moje aktivity:

Vo voľnom čase sa venujem rodine (1.5 ročná dcérka nám často dá zabrať!:), záľubám (knihy; beh; hory) a tiež môjmu novému blogovému pokusu o kariére, vzdelávaní, a self-developmente (teekay.blog).

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Keď som mal 10 rokov, tak som stretol 70-ročného amerického dôchodcu, ktorý sa stal mojím mentorom a pomohol mi otvoriť oči a priblížiť ‘veľký svet’. Dal som jemu (a sebe) prísľub, že v mojom živote sa budem pokúšať o to isté a byť mentorom ďalším ľuďom.

Viac o mne

Zavrieť

©2017 Leaf

Log in with your credentials

Forgot your details?