Mentori

Vyberte kategóriu

Michal Szabados

Michal Szabados

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Matematika, Výskum
 • IT, Programovanie
 • Stážovanie v IT firmách

Michal vyštudoval matematiku na Univerzite Karlovej v Prahe a momentálne dokončuje doktorát z matematiky na univerzite v Turku vo Fínsku. Počas štúdia absolvoval stáže v Silicon Valley vo firmách Facebook a Google, a taktiež aj v startupe. Momentálne pracuje v mladom technologickom startupe v Londýne.

Moje aktivity:

V súčasnosti ma vyťažuje práca a dokončovanie PhD, počas štúdia som organizoval korešpondenčné semináre a súťaž Náboj, ktorá sa rozrástla zo Slovenska a Česka na celú strednú Európu. Vo voľnom čase si rád zaleziem na stene alebo pozriem dobrý film.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Veľmi rád sa podelím so svojimi skúsenosťami. Môžem byť nápomocný napríklad ak máš technické zameranie a rozmýšľaš nad tým, či ísť pracovať alebo študovať, alebo ako si vybrať zahraničnú školu.

Viac o mne

Zavrieť

Katarína Mokránová

Katarína Mokránová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • História, Filozofia, Religionistika/ Náboženstvo
 • Archeológia, Klasické štúdiá, Teológia, Politická geografia
 • Cudzie jazyky, literatúra
 • Vzdelávanie

Katka je študentkou archeológie a starovekých civilizácií na Durham University. Po dvoch periodicky odlišných vykopávkach (rímske a prehistorické) sa vo svojom akademickom živote momentálne sústreďuje na neskoro Byzantské a skoro Islamské obdobie Blízkeho Východu, presnejšie na vzťah pohrebných praktík, náboženstva a identity. Popri univerzite taktiež tútoruje študentov britskej Sixth form a pomáha im s prípravou na ich A-levels.

Moje aktivity:

Katka si svoje štúdium mimo iného obohacovala rôznymi extra aktivitami ako napríklad štúdiom teológie, arabčiny, japončiny, klasických štúdií a dobrovoľníčením pre ReFuse organizáciu využívajúcu jedlo, ktoré by bolo inak vyhodené do koša. Katka je taktiež dlhoročnou členkou šachového krúžku, organizátorkou Poetry Session, milovníčkou filmov a alternatívneho cestovania. Rovnako sa angažuje ako organizátorka, a teraz aj lektorka, v Letnej Akadémii Discover.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Ľudská interakcia je jedným z najlacnejších pohonným hmôt (žiadna environmentálna deštrukcia nie je potrebné na jej ťažbu), a predsa nás posúva dopredu najúčinnejšie a najvýznamnejšie. Ja vďačím za to kým som ľuďom, ktorí mi skrížili cestu alebo na moment, alebo na dlhšie. Často jediná diskusia stačila na to, aby som sršala motiváciou. Často jediné slovo bolo tým správnym ukazovateľom cesty. Pre svojho menteeho nechcem byť iba ukazovateľom, ale skôr tým, kto poskytuje možnosti, iné (alebo aj rovnaké) náhľady v rámci diskusií, a skúsenosti zabalené do darčekového balenia vo forme zážitkov. Taktiež mám svojský zmysel pre humor.

Viac o mne

Zavrieť

Tom Hubocan

Tom Hubocan

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Inžinierstvo
 • Ropa, Plyn, Energetika
 • Výskum

Tom vyštudoval chemické inžinierstvo na University of Toronto, kde sa behom štúdia venoval výskumu biotechnológií a dechtových pieskov. Už počas štúdia pracoval v rafinérií ropnej spoločnosti ExxonMobil, kde mal na starosti projekty spojené s kontrolou procesov a procesným inžinierstvom. Momentálne pracuje pre energetickú spoločnosť Shell v severnej časti Alberty, kde ako prevádzkový inžinier dohliada na ťažbu ropy a zemného plynu.

 

Moje aktivity:

Som dobrodruh a milujem cestovanie. Láka má spoznávať neobykle časti sveta, nových ľudí a kultúry. Vo voľnom čase ma môžeš nájsť na hrebeňoch v Rocky Mountains, v práci zase v tundre v 30-stupňových mrazoch alebo v najväčších mestách Severnej Ameriky. Taktiež sa veľmi rád lyžujem, pretekám na motokárach a behám.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Naša komunikácia bude prebiehať online, pokiaľ by som zrovna nebol na návšteve Európy. Veľmi rád by som ti ukázal, aké možnosti môže poskytnúť štúdium a kariéra v oblastiach, ktoré by ťa možno prirodzene nenapadli. Dúfam, sa nebojíš vyjsť zo svojej „zóny komfortu“. Chcel by som podporiť tvoju zvedavosť, a ukázať ti, že sa dá uspieť a byť šťastný aj ďaleko od domova, rodiny a vecí, na ktoré bol človek zvyknutý.

Viac o mne

Zavrieť

Andrej Svorenčík

Andrej Svorenčík

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Ekonómia, hospodárska politika
 • Matematika a fyzika, prírodné vedy, výskum
 • História

Andrej po stredoškolských stúdiách na Gamči vyštudoval v Bratislave, teoretickú fyziku (matfyz UK) a ekonomickú teóriu a žurnalistiku (Ekonomická univerzita). Počas týchto štúdií absolvoval pobyty v Tampere, Rotterdame a Prahe a bol členom Výberového vzdelávacieho spolku (dnes BISLA). Následne študoval spoločenské vedy na Kalifornskom technologickom inštitúte v Pasadene a doktorát z ekonómie dokončil na Univerzite v Utrechte. Momentálne pôsobí na Univerzite v Mannheime, kde manažuje mieste laboratórium experimentálnej ekonómie.

Moje aktivity:

Popri výskume sa venujem písaniu článkov do slovenských novín na ekonomické, hospodárske, historické a spoločenské témy. Prostredníctvom Slovenskej ekonomickej spoločnosti pracujem na zlepšovaní ekonomického výskumu na Slovensku a popularizácií ekonómie. V nemalej miere sa takisto zaoberám projektom hodnota za peniaze v slovenskej verejnej politike.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Počas mojich štúdií som mal šťastie na viacero výborných učiteľov a mentorov. Teším sa, že tieto skúsenosti môžem posunúť ďalej.

Viac o mne

Zavrieť

Martin Milenovský

Martin Milenovský

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Business, Consulting, Podnikanie
 • Ekonómia, Financie, Bankovníctvo
 • Automobilový priemysel
 • Šport

Martin vyštudoval ekonómiu a financie na Univerzite Karlovej v Prahe a management na University of Cambridge. Okrem toho študoval aj teoretickú ekonómiu v Nemecku na Universität Mannheim. V súčasnosti sa venuje manažérskemu poradenstvu pre globálneho lídra v tejto oblasti, McKinsey & Company, kde dosiaľ radil klientom z oblasti automobilového, finančného a energetického priemyslu v rôznych krajinách naprieč Európou. Pred tým pracoval v iných poradenských firmách ako aj pre profesionálny futbalový klub na Slovensku. Práve futbal a šport je jeho najväčšou voľnočasovou záľubou.

 

Moje aktivity:

V minulosti som pracoval aj pre študentskú organizáciu 180 Degrees Consulting, ktorá sa zameriava na pro-bono poradenstvo. Aktívne sa zaujímam o šport aj z ekonomicko-komerčného hľadiska – publikoval som môj výskum o vplyve peňazí na športové výsledky a vo voľnom čase som pomáhal pripraviť marketingovú stratégiu pre prvoligový futbalový klub na Slovensku.

 

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Som zvedavý človek, ktorý si veľmi rád rozširuje obzory. Očakávam teda, že sa budem môcť učiť a inšpirovať aj ja od teba. Mám veľmi dobrý prehľad o možnostiach štúdia v zahraničí, nielen vo svojom obore a veľmi rád ti pomôžem vybrať tú správnu cestu za tvojimi cieľmi.

 

Viac o mne

Zavrieť

Žofia Šuleková

Žofia Šuleková

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Právo
 • Ekonómia, Financie a Bankovníctvo
 • Vzdelávanie

Žofia vyštudovala právo v Košiciach. Počas štúdia absolvovala viaceré študijné a výskumné pobyty v Taliansku, Švajčiarsku a Nemecku. Po doktorandskom štúdiu absolvovala jednoročný program zameraný na právo obchodných spoločností na University of Cambridge. Zo zahraničia sa rozhodla vrátiť na Slovensko a v súčasnosti pôsobí na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde sa venuje obchodnému a korporačnému právu.

Moje aktivity:

Vďaka pôsobeniu vo folklórnom súbore som už od útleho detstva mala možnosť podieľať sa na šírení slovenského ľudového umenia nielen doma, ale aj v zahraničí. Som zanietený šofér historických veteránov (VW Beetle z roku 1964 ma každý deň odvezie do práce), veľmi rada cestujem a obdivujem rôzne typy umenia a kultúry. Kedysi som sa venovala kombinácii tém práva, medicíny a etiky, o ktorých si vždy rada podebatujem.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Mám rada kreatívnosť a originálnosť. Každý je jedinečný a preto sa neboj ukázať čo je v Tebe.  Teším sa na spoluprácu.

Viac o mne

Zavrieť

Peter Janiga

Peter Janiga

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Právo, pro-bono poradenstvo
 • Súkromný sektor, poisťovníctvo a poradenstvo
 • Neziskový sektor, dobrovoľníctvo

Peťo vyštudoval právo v Trnave a postgraduálne medzinárodné vzťahy na Univerzite Komenského. Pracuje ako firemný právnik v globálnej poisťovacej spoločnosti. Má skúsenosti z viacerých oblastí súkromného sektora (poradenstvo, finančné služby), aj z neziskových organizácií. Radosťou a oporou je mu manželka a malá dcérka, učí sa byť otcom.

Moje aktivity:

Ako tínedžer som mal vlastnú kapelu, skladal piesne, organizoval koncerty. Počas výšky som stážoval v advokácii, na ministerstve, prokuratúre alebo mestskom úrade. Erasmus pobyt som absolvoval v Španielsku, a potom strávil rok v Luxembursku štúdiom troch jazykov a prácou (au-pair). Ostatné roky pomáham v oblasti pro-bono právneho poradenstva pre neziskový sektor (napr. The Duke of Edinburgh’s International Award). Patrónujem dobrovoľnícke príležitostí pre LEAF. Pokúšam sa rozumieť vizuálnemu umeniu, hrávam v kostolnom zbore, pestujem rastliny, varím, cestujem, čítam, dumem – a to všetko aj ne/úspešne.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Rád spoznávam a pomáham. Teším sa na naše stretnutia – či už osobne (v Bratislave) alebo cez Skype.

Viac o mne

Zavrieť

Kristína Uličná

Kristína Uličná

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • biomedical science, molecular genetics, pharmacology
 • biotechnology & biopharmaceutical industry
 • vedecký výskum na akademickej pôde (biológia a medicína)

 

Po ôsmich rokoch na malom krompašskom gymnáziu sa Kristína rozhodla odísť za štúdiom biomedicíny na londýnsku King’s College, kde sa už dva roky zameriava na kombináciu farmakológie a molekulárnej genetiky. V súčasnosti pracuje v rámci svojho bakalárskeho štúdia v biotechnologickej firme Crescendo Biologics v Cambridge, kde sa venuje vlastnému projektu s cieľom vyvinúť novodobé imunoglobubínové fragmenty na liečbu rakoviny. Popri univerzite sa jej už podarilo vyskúšať si prácu v laboratóriu na MIT v Bostone, či letné stážovanie v Cancer Research UK.

Moje aktivity:

Kristína má schopnosť rýchlo sa namotivovať na takmer všetko, na čom momentálne pracuje. Výnimkou nie je ani veda, v ktorej sa snaží excelovať a získavať čo najviac skúseností. Ešte na strednej škole sa venovala výskumu rakoviny v spolupráci s UPJŠ v Košiciach, ktorý prezentovala aj na stredoškolskej medzinárodnej súťaži v Los Angeles. Popri tom sa jej podarilo získať štipendium na biologický camp na Johns Hopkins University v Spojených štátoch, ale aj Global Scholars Programu na African Leadership Academy v Johannesburgu. Taktiež okúsila atmosféru prvého LEAF Summer Leadership campu a v súčasnosti sa snaží udržiavať kontakt so Slovenskom prostredníctvom projektu LEAF Award, kde pôsobí ako členka poroty.

 

 

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

V prvom rade si hľadám dobrého kamaráta/ku, s ktorým sa môžem zasmiať, posťažovať, a zmysluplne diskutovať o zákulisí (nielen) vedeckého života. Budem sa úprimne tešiť, ak niekoho inšpirujem k tomu, do čoho všetkého sa v oblasti biológie, vedy a výskumu dá namočiť nos mimo stredoškolskej lavice. Veľmi (veľmi!) rada spím a skoro nikdy neodpisujem na správy – ale ty budeš výnimka :-)

Viac o mne

Zavrieť

Tomáš Kubica

Tomáš Kubica

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Financie / Investovanie
 • Technológie
 • Vzdelávanie

Momentálne bývam v Silicon Valley, kde pracujem v investičnej firme KKR, kde sa venujem investovaniu do technologických firiem v USA. Moju kariéru som začal v konzultačnej firme McKinsey & Čo v Prahe a investičnej banke Goldman Sachs v Londýne.

Moje aktivity:

Vo voľnom čase sa venujem rodine (1.5 ročná dcérka nám často dá zabrať!:), záľubám (knihy; beh; hory) a tiež môjmu novému blogovému pokusu o kariére, vzdelávaní, a self-developmente (teekay.blog).

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Keď som mal 10 rokov, tak som stretol 70-ročného amerického dôchodcu, ktorý sa stal mojím mentorom a pomohol mi otvoriť oči a priblížiť ‘veľký svet’. Dal som jemu (a sebe) prísľub, že v mojom živote sa budem pokúšať o to isté a byť mentorom ďalším ľuďom.

Viac o mne

Zavrieť

Martin Štefánik

Martin Štefánik

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Matematika, Fyzika, Prírodné vedy, Výskum
 • Ekonómia, Financie, Bankovníctvo
 • IT, Programovanie

Martin vyštudoval matematiku na Univerzite Karlovej v Prahe a nedávno dokončil aj MSc in Quantitative Finance na ETH Zürich. Počas štúdia nazbieral pracovné skúsenosti v oblasti matematického modelovania z UBS v Zürichu, ako research assistant na ETH a summer analyst v londýnskom hedge funde Petrus Advisers. Taktiež absolvoval workshop s Advanced Analytics tímom McKinsey&Company v Taliansku. Momentálne spolu s partnermi v Londýne a v Prahe buduje kvantitatívny hedge fund, Richfox Capital.

Moje aktivity:

Rád si neustále dopĺňam a rozširujem svoje znalosti v oblastiach, ktoré ma aktuálne zaujímajú. Väčšinou sú úzko spojené s matematikou a momentálne medzi ne patrí algorithmic trading, statistical machine learning a web development. Taktiež rád cestujem a športujem. Vždy ma bavili adrenalínové športy, niekoľko rokov som závodne hrával tenis a futbal a nepohrdnem ani hokejom či volejbalom.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Vzhľadom na to, že momentálne žijem v Zürichu, bude naša komunikácia prebiehať primárne cez Skype. Rád pomôžem s čím len budem vedieť, od výberu smerovania a vysokej školy až po motivačný list, alebo v prípade záujmu aj po skončení TalentGuidu s výberom stáží a skvelých skúseností :)

Viac o mne

Zavrieť

Dominik Csiba

Dominik Csiba

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Matematika
 • Umelá inteligencia
 • Vzdelávanie

Dominik sa od základnej školy zúčastňoval matematických súťaží a korešpondenčných seminárov, ktorým neskôr venoval veľa času aj ako organizátor. Budúce leto dokončí dokotorandské štúdium na University of Edinburgh, kde sa venuje matematike v pozadí umelej inteligencie. V súčasnosti začal spolupracovať s firmou Operam ako dátový analytik.

Moje aktivity:

Vo voľnom čase sa rád venujem vyučovaniu formou prednášok a kurzov. Som dobrovoľník v organizácii Trojsten, kde organizujem súťaže a sústredenia pre stredoškolákov. Som rekreačný šachista na úrovni medzinárodného majstra. Rád diskutujem o dopade umelej inteligencie na život. Aktívne športujem a rád sa učím nové veci.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Som cieľavedomý a občas môžem mať vysoké nároky. Ak sa v tomto nájdeme, budeme skvelá dvojica.

Viac o mne

Zavrieť

Jan Kokavec

Jan Kokavec

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Consulting/Business
 • Politológia/Medzinárodne vzťahy
 • Neziskový sektor

Jano študoval manažment na University of Cambridge a verejnú správu na Sciences Po Paris so zameraním na juhovýchodnú Áziu. Momentálne sa venuje strategickému poradenstvu finančných inštitúcií v spoločnosti Boston Consulting Group. Ma tiež skúsenosti z farmaceutického, telekomunikačného priemyslu a start-up ekosystému v Hong Kongu. Zúčastnil sa štyroch majstrovstiev sveta v akademickej debate a spoluorganizoval TEDx.

Moje aktivity:

V minulosti som aktívne debatoval, radil start-upom a participoval v non-profit projektoch. Voľny čas najradšej trávim cestovaním s blízkymi.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Mám radosť z poznávania nových vecí a skúsenosti z viacerých sektorov, krajín a aktivít – nie vždy však na veľmi detailnej úrovni. Rád ti preto pomôžem skôr zorientovať sa medzi možnosťami štúdia, práce či mimoškolských aktivít, než expertnou znalosťou konkrétnej oblasti. Vždy sa snažím dávať dôraz na výsledok, preto ak niečo spolu začneme, tak to pevne verím aj dokončime. Preferujem osobne stretnutia. Je však možné, ze kvôli pracovným povinnostiam väčšina našej komunikácie bude prebiehať na diaľku.

Viac o mne

Zavrieť

Roman Bašár

Roman Bašár

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 •  private equity, projektové financie, investovanie, energetika
 •  komodity, trhy, makroekonómia, infraštruktúra
 •  všetky spoločensko-vedné odbory (psychológia, sociológia, politológia)
 •  vzdelávanie, motivácia, osobný rozvoj

Pochádzam z východného Slovenska, odkiaľ som na strednú školu šiel na bilingválne anglicko-slovenské gymnázium do Sučian pri Martine. Kedže sa vďaka gymnáziu moja angličtina dostala na vysokú úroveň, šiel som študovať finančnú ekonómiu na univerziu v St Andrews, Škótksko. Počas štúdia som pracoval na plný úväzok, aby som si mohol hradiť svoje študijné náklady a takisto som jedno leto stážoval v ekonomickej neziskovej organizácii INEKO. Po štúdiu som krátko pracoval v technologickom start-upe (teraz) Exponea, neskôr som sa zamestnal v prvom private equity infraštruktúrnom fonde na Slovensku, IPM LLP, kde naďalej pracujem a som tam veľmi šťastný.

 

Moje aktivity:

Som celoživotným športovcom, robil som všetko od folklórneho tanca v Zemplíne, cez futbal až po stolný tenis. Dnes sa najviac venujem spoznávaniu Slovenska cez turistiku a už takmer neexistuje v Tatrách verejne dostupný vrch, na ktorom som nestál. Okrem športu je mojou druhou vášňou čítanie. Knižnica sa blíži počtom kusov k 300 a nachádzajú sa v nej kúsky zo vštekých oblastí, ktoré patria medzi moje pracovno-osobné záujmy. Popri práci spolu s ďalšími kamarátmi spolupracujeme na kampani na podporu Zuzky Hlávkovej (Som naivný). Venujem sa takisto aj svojej priateľke, architektke, ktorá mi vždy ukáže aj iný, viac citovo-umelecký pohľad na témy o ktorých spolu diskutujeme, čím sa obaja veľmi obohacujeme (a miestami aj vytočíme) :)

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Rád by som preferoval osobný kontakt a vďaka bodu o celoživotnom športe je dosť možné, že namiesto kaviarne by sme sa stretli pri prechádzke po lese (na lokalite až tak nezáleží, keďže po ceste na východ sa z Bratislavy viem zastaviť takmer kdekoľvek).

Viac o mne

Zavrieť

Alexandra Petrášová

Alexandra Petrášová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Cudzie jazyky, Literatúra
 • Marketing, Komunikácia, Médiá
 • Neziskový sektor, Vzdelávanie, Think Tanky

Saša vyštudovala tlmočenie a preklad, ale nikdy sa mu profesionálne nevenovala. Zostala jej však láska k slovám, textom, literatúrue a komunikácii, takže pracovala ako PR pre rôzne neziskovky a teraz sa venuje knihám.  Žila tri roky vo Švédsku, takže má slabosť pre Škandináviu. Väčšina ľudí si myslí, že si chodí do práce vo vydavateľstve na plný úväzok čítať, a je to skoro pravda. Okrem kníh má rovnako rada aj film a divadlo.

Moje aktivity:

Mala som doma na výchovu šteniatko vodiaceho psa a odvtedy nedám na labradorov dopustiť, aj teraz chodím jedného venčiť a je to môj najväčší relax.  Chodím tancovať port de bras a cvičm aj všeličo iné.   Ako dobrovoľník tlmočím podujatia na židovskej náboženskej obci, kde som kedysi viedla študentskú skupinu a venovala sa deťom.

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Netreba sa zľaknúť môjho cynizmu. Kolegovia hovoria, že mám väčšinou dobrú náladu. Takže dúfam, že s mojou mentee zažijeme veľa zábavy. Určite sa od seba navzájom veľa naučíme.

Viac o mne

Zavrieť

Slávka Heželyová

Slávka Heželyová

Mám vedomosti alebo skúsenosti z týchto oblastí:

 • Matematika, Fyzika, Prírodné vedy, Výskum
 • Neziskový sektor, Vzdelávanie, Think Tanky
 • Tanec

Slávka študovala biológiu na University of Edinburgh (Bachelor of Science in Biology with Honours in Cell Biology). Momentálne pôsobí v rámci dvojročného programu Teach for Slovakia ako učiteľka na základnej škole. Práca s deťmi a mládežou ju baví a téme vzdelávania sa plánuje venovať aj naďalej.

Moje aktivity:

Zúčastňujem sa letných pracovných ochranárskych táborov organizovaných Karpatským ochranárskym združením altruistov (KOZA), kde sa dobrovoľníci starajú o chránené územia Bielych Karpát. Na strednej škole som sa zúčastňovala biologickej olympiády. Mojou záľubou je tanec (argentínske tango, latino, scénický tanec).

Čo by o mne mal vedieť môj mentee:

Teším sa na spoznanie zaujímavého človeka – na teba. Rada prediskutujem hocičo, od výberu životného smerovania po detaily prihlášok a motivačných listov. Môžeme komunikovať cez emaily a Skype a vieme sa stretnúť na Spiši alebo v Bratislave.

Viac o mne

Zavrieť

©2017 Leaf

Log in with your credentials

Forgot your details?